Universitas Szeged

Szolgáltató Nonprofit Kft.

Universitas Szeged Kiadó

Az Universitas Szeged Kiadót 2006. augusztusában önálló szervezeti egységként hozta létre az Universitas-Szeged Nonprofit Kft. Elsődleges céljaként az SZTE karainak publikációs lehetőségeinek támogatását jelölték meg olyan - elsősorban - egyetemi jegyzetek kiadásával, amelyek elősegítik a Szegedi Tudományegyetem hallgatóit tanulmányaik folytatásában és sikeres befejezésében.

A megalapítása óta eltelt időszakban az eredetileg kitűzött cél kibővült, így az egyetemi tansegédletek mellett számos szakkönyvet és szépirodalmi művet jelentetett meg. A kiadott könyvek árusítása elsődlegesen az SZTE Jegyzetbolton keresztül, valamint az Alexandra könyváruház segítségével történik, de kapcsolatban áll felsőoktatási intézményeket ellátó tankönyv- és jegyzetboltokkal is.

Universitas Szeged Kiadó
6722 Szeged, Honvéd tér 6.
Tel.: 62/546-683
E-mail: kiado@univkft.hu